fbpx

    Tilmelding til Lomborg Gymnastik- & Idrætsefterskole

    Inden du endeligt er tilmeldt Lomborg Gymnastik- & Idrætsefterskole, skal følgende være på plads:

    1. Vi skal først have en tilmelding fra dig og dine forældre. Den skal du sende online til os ved at udfylde formularen herunder.

    2. Når vi har modtaget tilmeldingen, vil du i løbet af et par dage modtage en skriftlig bekræftelse på, at vi har modtaget denne. I brevet vil det fremgå, om LGI har plads til dig som elev, eller om du er kommet på en eventuel venteliste.

    3. Du er først endeligt optaget som elev, når vi har registreret indbetalingen af indmeldelsesgebyret på 500,- kroner på kontonr. 7730 6992163. Husk at angive elevens navn ved indbetalingen.

    OBS! Det er omkostningsfrit at komme på venteliste.

    Der er venteliste for 9. klasse i skoleåret 23/24.

    Elev oplysninger

    Tilmeldings info & ønsker



    SpringgymnastikRytmisk gymnastikFodboldHåndboldDesigneSport


    Primær kontakt oplysninger for bopælsforælder/Værge

    Øvrige forældre/værger eller bedsteforældre der ønsker at modtage nyhedsbrev kan tilmelde sig her


    Forældre/værge oplysninger

    Kontaktoplysninger (mor)

    Kontaktoplysninger (far)

    Kontaktoplysninger (evt. værge)

    Øvrige oplysninger


    Personale

    Mød vores engagerede lærere og personale

    Undervisere og Ledelse

    Forstander - Flemming Nees

    Flemming Nees

    Forstander

    AKT ansvarlig afdelingsleder, Matematik - Lene Nees

    Lene Nees

    AKT ansvarlig afdelingsleder, Matematik

    Viceforstander, Biologi, Håndbold - Rasmus Porup

    Rasmus Porup

    Viceforstander, Biologi, Håndbold

    Dansk, Tysk, Historie/Samfundsfag - Anne Holm Traberg

    Anne Holm Traberg

    Dansk, Tysk, Historie/Samfundsfag

    Løb & Buschauffør - Henrik Lind Jørgensen

    Henrik Lind Jørgensen

    Løb & Buschauffør

    Dansk, Tysk, Historie/Samfundsfag, Musik - Jakob I. Kristensen

    Jakob I. Kristensen

    Dansk, Tysk, Historie/Samfundsfag, Musik

    E-sport - Leon Ditlevsen

    Leon Ditlevsen

    E-sport

    Dansk, Engelsk, Design, Kreativ, Geografi - Lotte Bøg-Jensen

    Lotte Bøg-Jensen

    Dansk, Engelsk, Design, Kreativ, Geografi

    Engelsk, Tysk - Søren Lorentzen

    Søren Lorentzen

    Engelsk, Tysk

    Dansk, Engelsk, Håndbold, Vejleder - Louise Stephansen

    Louise Stephansen

    Dansk, Engelsk, Håndbold, Vejleder

    Matematik, Fysik - Jens Gade

    Jens Gade

    Matematik, Fysik

    Dansk, Tysk, Fodbold - Carsten Sørensen

    Carsten Sørensen

    Dansk, Tysk, Fodbold

    Dansk, Engelsk - Brian Vitting Andersen

    Brian Vitting Andersen

    Dansk, Engelsk

    Praktikant, Basket - Felix Bischof

    Felix Bischof

    Praktikant, Basket

    Matemaik, Fysik, Badminton - Mathis Skadberg

    Mathis Skadberg

    Matemaik, Fysik, Badminton

    Dansk, Gymnastik - Sara Lysdal

    Sara Lysdal

    Dansk, Gymnastik

    Dansk, Matematik, Håndbold - Anna Lindbjerg Hansen (Barsel)

    Anna Lindbjerg Hansen (Barsel)

    Dansk, Matematik, Håndbold

    Gymnastik - Laura Vestergaard Koefoed

    Laura Vestergaard Koefoed

    Gymnastik

    Gymnastik, matematik og fysik - Kenneth Staal Petersen

    Kenneth Staal Petersen

    Gymnastik, matematik og fysik

    Gymnastik - Malthe Bay Tornvig

    Malthe Bay Tornvig

    Gymnastik

    Teknisk og administrativt personale

    Køkkenassistent - Dorthe Kjær Pedersen

    Dorthe Kjær Pedersen

    Køkkenassistent

    Køkkenleder - Mette Holst

    Mette Holst

    Køkkenleder

    Pedelmedhjælper - Ole Friis

    Ole Friis

    Pedelmedhjælper

    Køkken - Jette Riis

    Jette Riis

    Køkken

    Pedel - Jan Christensen

    Jan Christensen

    Pedel

    Sekretær - Bettina Foged

    Bettina Foged

    Sekretær

    Køkken & Rengøring - Charlotte M. Bruun

    Charlotte M. Bruun

    Køkken & Rengøring

    Køkkenassistent - Tanja

    Tanja

    Køkkenassistent

    Pedel - Peter

    Peter

    Pedel

    Bestyrelsen

    Bestyrelsesmedlem - Anders Aagaard

    Anders Aagaard

    Bestyrelsesmedlem

    Bestyrelsesmedlem - Annette D. Nielsen

    Annette D. Nielsen

    Bestyrelsesmedlem

    Bestyrelsemedlem - Claus Jensen

    Claus Jensen

    Bestyrelsemedlem

    Formand - Dorthe Skov Arvesen

    Dorthe Skov Arvesen

    Formand

    Bestyrelsesmedlem - Michael Christensen

    Michael Christensen

    Bestyrelsesmedlem

    Bestyrelsesmedlem - Sebastian Weibel

    Sebastian Weibel

    Bestyrelsesmedlem

    Suppleant - Simon Bach Nielsen

    Simon Bach Nielsen

    Suppleant

    Suppleant - Torben Lehn

    Torben Lehn

    Suppleant

    Bestyrelsesmedlem - Torben Lyngvig

    Torben Lyngvig

    Bestyrelsesmedlem

    Elevforening

    Formand - Noa Lærke Fruergaard

    Noa Lærke Fruergaard

    Formand

    Næstformand - Maja Høyer Holgersen

    Maja Høyer Holgersen

    Næstformand

    Kasserer - Sebastian Weibel

    Sebastian Weibel

    Kasserer

    Referent - Rasmus Amby

    Rasmus Amby

    Referent

    IT-ansvarlig - Maria Ørskov Nielsen

    Maria Ørskov Nielsen

    IT-ansvarlig

    Eventkoordinator - Kasper Østergaard Knudsen

    Kasper Østergaard Knudsen

    Eventkoordinator

     - Jonas Elmkvist Christensen

    Jonas Elmkvist Christensen

     - Dennis Mølgård Sørensen

    Dennis Mølgård Sørensen

     - Jannick Vej Thomsen

    Jannick Vej Thomsen